Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaSLOVENSKÉ PASTORÁLE
V této části uveřejňujeme glosy a komentáře slovenského kolegy lékárníka PharmDr. Jána Valjana, někdejšího prezidenta Slovenské lékárnické komory (popř. jím doporučené příspěvky jeho kolegů), které leccos napovídají o lékárenské situaci na Slovensku. Rubrika pokračuje od roku 2008 pod názvem „Hovory ze Slovenska“ v podcastové formě na webu Lékárenský PODCAST.

Smiať sa či plakať

Vloženo: 27.04.2008, 14:00 | Čteno: 92849×
V susednom štáte na západ od rieky Moravy vznikla nová zdravotná poisťovňa. Jej zámer je jasný, fungovať nie len ako poisťovňa, ale aj prostredníctvom vlastných zdravotnických zariadení vrátane lekární ovplyvňovať trh.
Veľkou novinkou, ktorú táto poisťovňa zaviedla a s čím vstúpila na "trh" je preplácanie antikoncepcie. Ostatné poisťovne sa hneď ozvali, že vraj ako oni k tomu prídu, veď na to nemajú a týka sa to aj verejných zdrojov. Odpoveď našich novátorov je jasná: „Je to z našich vlastných zdrojov a nemá to nič spoločné s verejnými zdrojmi”. Kontra je tiež jasná: „Aj keď to nie su verejné zdroje, musí to byť zúčtované podľa príslušných predpisov.” Úplný argumentačný mariáš.
Má to však jeden háčik. Takú červenú sedmu na koniec. Tým istým poisťovniam nevadí, že v prípade lekární sa tiež používajú rôzne akcie typu: vrátime vám 10 Sk za recept, pripíšme vám korunky na vernostné karty a pod. A tí, čo toto robia sa bránia tak isto: „To nie sú verejné zdroje, ale dávame zo svojho”. Nemali by poisťovne aj v týchto prípadoch povedať: To je v poriadku, ale musí sa to zúčtovať podľa predpisov a v súlade s liekovou politikou štátu! Toto však tie poisťovne nepovedia.
Aj mariáš má svoje pravidlá, aj ta červená sedma sa musí uhrať podľa pravidiel, ale sa hrá aj tu aj tam iná hra. Komu ostane na koniec ten Čierny Peter?!
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenští lékárníci potv...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
26.11.2018

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Povinná elektronická pre...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
27.02.2018

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kri...

PharmDr. Ján Valjan
24.11.2008

PharmDr. Ondrej Sukeľ

25 let Slovenské lékárni...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
19.10.2015

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Projekt Bezpečné léky – ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
02.07.2015

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
03.09.2018

PharmDr. Ján Valjan

Na to, aby prodavač prod...

PharmDr. Ján Valjan
01.07.2010

PharmDr. Ján Valjan

Euro ve slovenských léká...

PharmDr. Ján Valjan
16.08.2008

PharmDr. Tibor Czuľba

Komerci v rámci soustavn...

PharmDr. Tibor Czuľba
16.01.2011

PharmDr. Ondrej Sukeľ

PharmDr. Ondrej Sukeľ: P...

PharmDr. Ondrej Sukeľ
11.11.2014

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
apaVZPOMÍNÁTE?
Slovenská lékárnická krize

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.