Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Připravované změny v elektronické preskripci, lékový záznam

Třetí část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem nejen o průběhu Dohodovacího řízení, novinkách v elektronické preskripci, jednotných doplatcích pro pacienty či možnostech zpětné regulace provozování lékáren.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaSLOVENSKÉ PASTORÁLE
V této části uveřejňujeme glosy a komentáře slovenského kolegy lékárníka PharmDr. Jána Valjana, někdejšího prezidenta Slovenské lékárnické komory (popř. jím doporučené příspěvky jeho kolegů), které leccos napovídají o lékárenské situaci na Slovensku. Rubrika pokračuje od roku 2008 pod názvem „Hovory ze Slovenska“ v podcastové formě na webu Lékárenský PODCAST.

Smiať sa či plakať

Vloženo: 27.04.2008, 14:00 | Čteno: 89704×
V susednom štáte na západ od rieky Moravy vznikla nová zdravotná poisťovňa. Jej zámer je jasný, fungovať nie len ako poisťovňa, ale aj prostredníctvom vlastných zdravotnických zariadení vrátane lekární ovplyvňovať trh.
Veľkou novinkou, ktorú táto poisťovňa zaviedla a s čím vstúpila na "trh" je preplácanie antikoncepcie. Ostatné poisťovne sa hneď ozvali, že vraj ako oni k tomu prídu, veď na to nemajú a týka sa to aj verejných zdrojov. Odpoveď našich novátorov je jasná: „Je to z našich vlastných zdrojov a nemá to nič spoločné s verejnými zdrojmi”. Kontra je tiež jasná: „Aj keď to nie su verejné zdroje, musí to byť zúčtované podľa príslušných predpisov.” Úplný argumentačný mariáš.
Má to však jeden háčik. Takú červenú sedmu na koniec. Tým istým poisťovniam nevadí, že v prípade lekární sa tiež používajú rôzne akcie typu: vrátime vám 10 Sk za recept, pripíšme vám korunky na vernostné karty a pod. A tí, čo toto robia sa bránia tak isto: „To nie sú verejné zdroje, ale dávame zo svojho”. Nemali by poisťovne aj v týchto prípadoch povedať: To je v poriadku, ale musí sa to zúčtovať podľa predpisov a v súlade s liekovou politikou štátu! Toto však tie poisťovne nepovedia.
Aj mariáš má svoje pravidlá, aj ta červená sedma sa musí uhrať podľa pravidiel, ale sa hrá aj tu aj tam iná hra. Komu ostane na koniec ten Čierny Peter?!
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Na to, aby prodavač prod...

PharmDr. Ján Valjan
01.07.2010

PharmDr. Tibor Czuľba

Reforma slovenské lékové...

PharmDr. Tibor Czuľba
20.04.2011

PharmDr. Tibor Czuľba

Komerci v rámci soustavn...

PharmDr. Tibor Czuľba
16.01.2011

PharmDr. Ján Valjan

SLeK začala odebírat lic...

PharmDr. Ján Valjan
10.06.2009

PharmDr. Ján Valjan

Poltarská kauza, přechod...

PharmDr. Ján Valjan
12.02.2009

PharmDr. Ján Valjan

Novela novely má povolit...

PharmDr. Ján Valjan
01.03.2010

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedri...

PharmDr. Ján Valjan
31.08.2009

PharmDr. Ján Valjan

Řízená péče a postavení ...

PharmDr. Ján Valjan
26.06.2008

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Slove...

PharmDr. Ján Valjan
12.05.2008

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kri...

PharmDr. Ján Valjan
24.11.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
apaVZPOMÍNÁTE?
Slovenská lékárnická krize

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.